Bakışları Etkili Hale Getirmek İçin Makyaj Teknikleri!

Makyaj sanatı , makyaj hakkında bilinmeyenler
Cevapla
NightWish
Mesajlar: 5
Kayıt: Pzr Eyl 30, 2018 8:03 pm
İletişim:

Bakışları Etkili Hale Getirmek İçin Makyaj Teknikleri!

Mesaj gönderen NightWish » Pzt Eki 01, 2018 11:40 am

Merhaba Sayın ziyaretçilerimiz;
Bakışları etkili hale getirmek için kadınların en büyük silahı makyaj tekniklerini doğru uygulamaktır.Ve tabi günlük makyajın içinde de buğulu gözlere...
Kolaylıkla buğulu gözlere sahip olmak mümkün olurken özel anlar için yapılacak gece makyajında da gözler ön plana çıkarılmalı diye düşünüyorum.Şimdi asıl konuya değinecek olursak;

~Gözlere Doğru Makyaj Yapılması
Buğulu göz makyajı nasıl yapılır diye merak edenler için öncelik göz bazının iyi ayarlanmasıdır.Baz olarak doğru renk fondöten de kullanılabilir.Önemli olan göz kapağında tek renk dağılımını sağlamak.

~Makyajın Yapılma Tekniği
Buğulu bakışlar için üç farklı nude far seçilmelidir.Özellikle kahve tonlarında buğulu makyaj son derece güzel yapılmakta.
Açık,orta ve koyu renklerde seçilen farlardan öncelikle orta renk tüm göze uygulanır.
Ardından göz kapağı çizgisinden koyu renk dağıtılır.Açık ton kaş kemiğine ve göz kapağı başlangıç kısmına küçük fırça yardımıyla sürülür.
Arap göz makyajı tekniğinde olduğu gibi buğulu gözler içinde önemli olan eyleinerın doğru sürülmesidir.Gözlerin etkili hale gelmesi ve buğu hissinin bozulmaması için ince ve uzatmadan sürülmelidir.

~Göz Yapısına Göre Makyaj Teknikleri
Aydınlık göz makyajı yaparak yüzünüz daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.Doğru makyaj tekniklerinin uygulanması demek kişinin de aydınlık ve sağlıklı bir görüntüye sahip olması anlamına gelir.Özellikle düğün makyajı nasıl yapılır diye merak eden gelin adaylarının doğru tekniklerle makyaj yaptırmaları fresh bir görüntüye sahip olmaları anlamına gelir.

~Gözlerle Birlikte Elmacık Kemiklerin Belirgin Hale Getirilmesi
Makyaj tekniklerinin bütünlüğünü saplanması da önemli bir kuraldır.Gözleri belirgin hale getirirken yüz hatlarının da doğru şekilde makyaj uygulamasıyla ortaya çıkarılması gerekir. Elmacık kemiği belirginleştirme makyajı yapmak isteyenler de son derece dikkatli davranmalıdır. Doğru teknikle makyaj kadınların kusursuz gözükmesini sağlayacaktır. :)


•°Benim Devrim Biterse;Sizin Adınız Kalmaz°•

Cevapla

“Makyaj” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir